Interiér Debut shopu
Foto: Archiv Debut shop
V pražském Debut shopu nedaleko staroměstského náměstí najdete nápadité doplňky do kuchyně. Obchod se inspiroval také populárním severským designem a nabízí příbory i servírovací sety v dánském rustikálním stylu.
reklama

Centrum Prahy nepatří pouze turistickým obchodům a drahým restauracím. Na staroměstském Malém náměstí provozuje podnikatelka Kateřina Rezková designovou prodejní galerii Debut Gallery. Prezentuje v ní tvorbu především českých umělců. Pro ty zahraniční vznikl letos v červnu v Kaprově ulici mladší sourozenec galerie: Debut Shop.

“Moje idea konceptu Debut Shopu je hlavně o přinášení radosti. Radosti z nakupování a obdarování, o malých designových kouscích,” řekla při otevření obchodu majitelka Kateřina Rezková. V Kaprově ulici nabízí kromě českých umělců, jako je Janja Prokić, Eva Růžičková nebo Michal Bačák, i zahraniční tvorbu. Barevné krystaly hravých prstenů značky Fruit Bijoux z Polska si můžete podle nálady měnit, byt provonět holandskými svíčkami Ontwerpduo, kávu nalít do typografických hrníčků z Dánska Playtype.

Nově Debut Shop představuje produkty dánské značky Broste Copenhagen. Tradiční kodaňská firma ctí materiály a kvalitu typické pro skandinávské designové domy. Snaží se cílit na širší spektrum zákazníků. Jako jeden z předních vůdců interierového skandinávského designu každoročně přichází s dvěma novými kolekcemi, které zahrnují i doplňky do bytu. Drobné dekorativní předměty, nádobí, nábytek, textil a koberce se inspirují severskou tradicí i aktuálními trendy.

Od Broste Copenhagen v Debut shopu najdete minimalistickou rustikální kolekci bílého porcelánového nádobí Salt, kterou lemuje jemná černá linka. Každý kus je ručně vytvořen z glazované keramiky a barva je inspirovaná minerální solí. Do kuchyně si můžete pořídit doplňky z bílého mramoru nebo kolekci designových příborů ve stříbrné, zlaté a černé barvě.