Moara
Foto: Postrin
Na rozdíl od židle k pracovnímu stolu u pohovky není ergonomie pravidlem číslo jedna. Důležité je především pohodlí. A taky aby pohovka vydržela každodenní provoz. Podle čeho vybrat tu pravou právě pro váš obývací pokoj?

Ještě před cestou do obchodu se vyplatí kritickým okem prozkoumat prostor obývacího pokoje. Pohovka je zpravidla největší kus nábytku v obývacím pokoji, a tak více jinde platí, že pokud architekt při navrhování domu neodvedl dobrou práci, bude to těžká volba.

U místnosti, kde na ni místo tak nějak "zbylo", je běžná například situace, že prostor vyhrazený na půdorysných skicách od developera pro pohovku zakrývá balkonové dveře nebo je orientován tak, že z něj není dobrý výhled na televizní obrazovku. "Už se nám stalo, že jsme museli v místnosti zrušit jedno okno, abychom mohli vytvořit posezení alespoň pro tři osoby," říká interiérová architektka Věra Tomíčková. "Častou komplikací bývají také radiátory, protože jsou instalovány většinou právě tam, kde je jediná volná plocha pro pohovku. Někdy stačí zvolit takovou sedačku, která svým tvarem radiátor nezakryje, jindy ho musíme přesunout nebo zrušit."

Pokračování textu je k dispozici pouze pro platící čtenáře

Máte již předplatné nebo registraci? Přihlaste se.
Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.