Florentinum
Foto: HN – Matej Slávik
Spolumajitel investiční skupiny Penta Investmens Marek Dospiva bude mít z nejvyššího patra kancelářské budovy Florentinum výhled na Pražský hrad i Masarykovo nádraží. Skupina však plánuje zastavit kancelářemi a obchody i část okolí nádraží.

Největší kancelářská budova v Česku - Florentina - byla v pondělí oficiálně přijata mezi TOP administrativní centra Prahy. Není divu. Devítipodlažní budova investiční skupiny Penta stála v přepočtu kolem pěti miliard korun a má celkem 49 tisíc metrů čtverečních kancelářských ploch. Přibližně dvě třetiny jsou podle projektového ředitele Penty Petra Paličky už pronajaty.

Jako první se sem v lednu nastěhovali zaměstnanci nadnárodní poradenské společnosti Ernst & Young a advokátní kanceláře Havel, Holásek & Partners, dceřinné společnosti Penty čeká přesun na jaře.

Zhruba ve stejném období - březnu - bude ve Florentinu otevřena pasáž s obchody, která propojí ulice Na Florenci a Na Poříčí.

reklama

Pokračování textu je k dispozici pouze pro platící čtenáře

Máte již předplatné nebo registraci? Přihlaste se.
Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.