Výšková budova pro Prahu
Foto: vizualizace Zuzana Pelikánová, Denisa Annová a Veronika Rehortová
Moderní výšková budova byla tématem devátého ročníku studentské architektonické soutěže, které se zúčastnilo 11 týmů čtyř českých vysokých škol. Vítězný návrh vytvořily studentky z Brna, které si rozdělí 50 tisíc korun.

Trojice studentek Fakulty stavební Vysokého učení technického v Brně zvítězil v architektonické soutěži, kterou pořádá společnost Central Group společně s Českou komorou architektů. Do devátého ročníku se letos přihlásilo 11 týmů ze čtyř vysokých škol.

Soutěž má přimět budoucí projektanty, aby se zaměřili na atraktivní a užitečná témata, vyhledali vhodné lokality a přemýšleli v kontextu a zároveň si vyzkoušeli, jak probíhají skutečné architektonické soutěže.

"Porota přihlíží i k nápaditosti řešení, připouští také studie ve skutečnosti nereálné, ale umožňující rozvinout fantazii, vždy ale tak, aby struktura historického města nebyla nevratně poškozena,“ vysvětlil její předseda Zdeněk Lukeš.

reklama

Pokračování tohoto článku si mohou přečíst jen předplatitelé

Chcete číst bez omezení? Předplaťte si plný přístup.

Máte již předplatné nebo registraci? Přihlaste se.
Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.