Webová stránka dveprahy.cz
Foto: IPR
Paměť není vždy nejlepší důkaz, pokud chceme zjistit, co bývalo za naším domem před šedesáti lety. Louka, nebo už tam stály první příšerné paneláky? Jasnou odpověď teď nabízí server dveprahy.cz. Porovnává mapy z roku 1953 a 2013.

I když se může zdát, že pražské sídliště Petřiny už toho má hodně za sebou, v roce 1953 tady nestál jediný panelák. Jasným důkazem je letecký snímek právě z tohoto roku.

Zjistit, co stálo v roce 1953 za vaším domem, je nyní jednoduché. Stačí si v počítači otevřít webovou stránku dveprahy.cz. Na ní je nová mapová aplikace, která porovnává stejné místo na leteckém snímku z roku 1953 a 2013. Stačí jen napsat adresu nebo číslo parcely, kterou chce zájemce prozkoumat.

reklama

Pokračování textu je k dispozici pouze pro platící čtenáře

Máte již předplatné nebo registraci? Přihlaste se.
Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.