Jubilejní kostel Dio Padre Misericordioso
Foto: Günter Bartoš
Tři betonové plachty, prostoupené světlem, a nad nimi modré nebe. V jubilejním kostele Dio Padre Misericordioso, který na periferii Říma postavil americký architekt Richard Meier, se zhmotnila spirituální a liturgická symbolika křesťanství. Až se octnete v italské metropoli, nemiňte ho.

Městská část Tor Tre Teste, ležící přibližně 10 kilometrů na východ od centra Říma, byla ještě v polovině minulého století zemědělskou krajinou. Mírně zvlněný terén potom zastavěli sídlišti a továrnami, mezi nimiž se dochovaly zbytky původních polí.

Řím proslul svými urbanistickými kvalitami, ale jeho periferie se neliší od toho, co známe z jiných evropských měst. Obyčejné bytovky, mezi nimi ubohé, zanedbané parčíky, ve své podstatě je to noclehárna pro pracující, nic víc.

Pokračování tohoto článku si mohou přečíst jen předplatitelé

Chcete číst bez omezení? Předplaťte si plný přístup.

Máte již předplatné nebo registraci? Přihlaste se.
Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.