Hotel Intercontinental v Davosu
Foto: archiv firmy Seele
Nedávno dokončená stavba Olivera Hofmeistera z mnichovského ateliéru OIKIOS dokazuje, že moderní architektura si své místo najde i pod masivními horskými štíty švýcarského Davosu. Charakteristickou fasádu přitom zkonstruovala plzeňská pobočka firmy Seele.

Návrh velkokapacitního hotelu v zimním středisku je vždy citlivá záležitost – investor chce hostům nabídnout co nejlepší výhled a ochránci životního prostředí přirozeně nechtějí nic invazivního.

Architekt Oliver Hofmeister proto v rámci svého návrhu vsadil na organické křivky a vytvořil zaoblený tvar s rafinovanou vnější strukturou. K tomuto designu ho inspirovala okolní příroda, konkrétně borové šišky, kterých je tu díky zalesněnému okolí plno.

Hotel Intercontinental však nabízí mnohem více asociací – jeho tvar může připomínat třeba i obří úl nebo zatím nespatřeného alpského pásovce.

reklama

Pokračování tohoto článku si mohou přečíst jen předplatitelé

Chcete číst bez omezení? Předplaťte si plný přístup.

Máte již předplatné nebo registraci? Přihlaste se.
Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.