Ve Vídni se otevírá opravený Wagnerův pavilón.
Foto: Hietzing Pressefoto
Vídeň se dočkala znovuotevření historické zastávky městské dráhy nedaleko zámku Schönbrunn. Klasicistní pavilon Otto Wagnera na Hietzingu ve své době sloužil rakouskému císaři a jeho dvoru. Nyní se po kompletní rekonstrukci stane součástí městského muzea.

Výlet do letního sídla rakouského císaře - vídeňského Schönbrunnu - lze od prvního letního dne spojit s prohlídkou jednoho z pavilonů uznávaného architekta Otto Wagnera.

Historická zastávka městské dráhy z roku 1899 leží v těsné blízkosti zámku a sloužila především rakouskému císaři a jeho dvoru. Nakonec jí monarcha Franz Josef použil pouze dvakrát při cestě do stanice Stadtbahn. Dnes budova patří muzeu města Vídně, které ji zahrnulo do sítě svých výstavních sálů.

"Pavilon Otto Wagnera na Hietzingu je součástí Wagnerova uměleckého konceptu městské dráhy Stadtbahn," říká Wolfgang Kos, ředitel městského muzea. Poukazuje tak na jeho spojení s dalším pavilonem stejného autora na Karlsplatz, kde se nachází ucelená dokumentace projektu Otto Wagnera.

reklama

Pokračování tohoto článku si mohou přečíst jen předplatitelé

Chcete číst bez omezení? Předplaťte si plný přístup.

Máte již předplatné nebo registraci? Přihlaste se.
Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.