Útulna
Foto: Jan Kuděj
Jsou teorie, podle kterých má každý na světě své místo, ve kterém je mysticky zakořeněn. Něco na nich bude, protože mnozí cítí potřebu aspoň na chvíli se vzdát komfortu měst. Vydat se do krajiny a tam vyhledávat zvláštní místa.

Někde na pomezí středních a jižních Čech je místo, odkud pocházejí jeho předci. Sám žije kosmopolitním životem, ale postupně pocítil potřebu vrátit se ke kořenům a hledat spojení s místem a předešlými generacemi.

Získat zpět původní majetek rodiny nebylo možné, a tak koupil kousky půdy, luk, lesa. Aby se sem ze světa mohl vracet jako do svého mystického domova, rozhodl se zde zbudovat mystický příbytek.

Zmínil se o svém záměru architektům, se kterými v tu dobu spolupracoval na úpravách svého městského bytu.

Ti se nechali poetikou krajiny či kouzlem místa a neobvyklým zadáním nadchnout. Nejenže navrhli chytrý příbytek, ale díky vlastní zručnosti a vztahu k řemeslům mu ho sami vlastníma rukama postavili.

reklama

Pokračování tohoto článku si mohou přečíst jen předplatitelé

Chcete číst bez omezení? Předplaťte si plný přístup.

Máte již předplatné nebo registraci? Přihlaste se.
Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.