180-10-11-panorama-1.jpg
Na území hlavního města chátrá mnoho památek, často v soukromých rukou. Část z nich je však majetkem místních radnic a některé mají po letech naději na opravu.

K rekordmanům mezi chátrajícími pražskými památkami patří Šlechtova zahradní restaurace v Královské oboře - lesoparku Stromovka. O opravě proslulé "Šlechtovky", která vznikla přestavbou barokního loveckého letohrádku a pozdějšími úpravami v 19. století, se hovoří již desítky let.

V roce 2001 byla dokonce její rekonstrukce schválena. Jenže slibované opravě rozpadající se památky se vždy postavilo něco do cesty - někdy to byly živly v podobě povodní, většinou ale rozhodnutí pražských politiků.

reklama

Pokračování tohoto článku si mohou přečíst jen předplatitelé

Chcete číst bez omezení? Předplaťte si plný přístup.

Máte již předplatné nebo registraci? Přihlaste se.
Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.