Projekt arktického přístavu pro turismus a výzkum vznikl pod vedením Zahy Hadid.
Foto: Sergiu-Radu Pop
Jako výstupek arktického ledovce se tváří studentský projekt multifunkční přístavní, turistické a vědecké stanice. Návrh monumentální budovy dozorovala slavná Zaha Hadid, která ho spolu s dalšími projekty představuje na Bienále architektury v Benátkách.

Projekt jako z vizualizací fantaskní budoucnosti představil na benátském Bienále architektury rumunský student Sergiu-Radu Pop. Pod vedením jedné z nejslavnějších žen současné architektury Zahy Hadid navrhl v rámci studia na Univerzitě užitého umění ve Vídni multifunkční arktické centrum kombinující výzkum, dopravní uzel a turistické zařízení.

Futuristická budova je výrazná nejen kombinací funkcí, ale především ikonickým designem, který vychází z nesourodé struktury arktických ledovců. Podobně organickým designem a inspirací v přírodě se přitom dostala do povědomí i sama Zaha Hadid.

reklama

Pokračování tohoto článku si mohou přečíst jen předplatitelé

Chcete číst bez omezení? Předplaťte si plný přístup.

Máte již předplatné nebo registraci? Přihlaste se.
Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.