Nový Kostel sv. Mikuláše v New Yorku navrhl Santiago Calatrava
Foto: Santiago Calatrava
Nový Kostel svatého Mikuláše v New Yorku nahradí původní objekt, který byl zdemolován během útoku teroristů na Světové obchodní centrum. Stavba bude mít průsvitnou střechu ve tvaru kopule. Její architekt Santiago Calatrava se pro ni inspiroval mešitou Hagia Sofia v Istanbulu. Projekt za 20 milionů dolarů je součástí obnovy místa, na němž stál dříve komplex Světového obchodního centra.

Na místě Světového obchodního centra (WTC) v New Yorku začala ve čtvrtek stavba nového Kostela svatého Mikuláše. V těsném sousedství památníku 11. září nahradí původní kostel Řecké pravoslavné církve, který byl zcela zničen během teroristického útoku v roce 2001.

Novou sakrální stavbu navrhl slavný španělský architekt Santiago Calatrava, který se při jeho tvorbě inspiroval dvojicí podobných, i když výrazně větších budov z tureckého Istanbulu - mešitou Hagia Sofia a Chrámem sv. Spasitele v Chóře.

reklama

Pokračování textu je k dispozici pouze pro platící čtenáře

Máte již předplatné nebo registraci? Přihlaste se.
Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.