Kostýmy pro film Anna Karenina
Foto: Design Museum
Film Anna Karenina s Keirou Knightley sice sklidil jen vlažné kritiky, ale módní nadšenci na něj jen tak nezapomenou. Na plátně se totiž předvedly jedny z nejlepších kostýmů loňského roku. Jejich autorka Jacqueline Durranová tak definitivně potvrdila, že patří mezi ty nejlepší a má největší šanci získat zlatou sošku Oscara.

Zlí jazykové tvrdí, že právě kostýmy jsou na filmu Anna Karenina to nejlepší. Další dodávají, že hravě zastíní snahu režiséra Joea Wrighta o originální a strhující adaptaci světoznámého románu. O tom, zda je to pravda, rozhodne ale až Akademie, která rozdá zlaté sošky Oscara. A Jacqueline Durranová je podle serveru Telegraph rozhodně horkou adeptkou na vítězství.

Na Oscara je nominovaná již potřetí a vždy to bylo za kostýmy ve filmech Joea Wrighta a vždy je nosila Keira Knightley. Ještě nikdy ale nominaci ve vítězství neproměnila. Poprvé měla šanci v roce 2006, kdy jí nominaci vynesly kostýmy ve filmu Pýcha a předsudek, podruhé za film Pokání, ze kterého si fanoušci vybaví scénu s Keirou Knightley v zelených šatech.

reklama

Pokračování textu je k dispozici pouze pro platící čtenáře

Máte již předplatné nebo registraci? Přihlaste se.
Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.