Návrh studentů Petra Čmelíka Martina Starka
Foto: Český ostrovní dům
Je možné chovat se šetrněji k přírodě a nevzdat se přitom dnešních životních standardů? Kladnou odpověď dává architektonická soutěž Český ostrovní dům. Tzv. ostrovní domy fungují bez napojení na jakoukoli městskou síť. Tedy i na samotě u lesa. Ze studentských projektů vzejde reálná stavba. Projekt dotáhne do konce "all star tým" soutěžících spolu s profesionály.

Ekologie a vše s ní spojené je v současné době velmi diskutovaným tématem. Její význam v architektuře vyzdvihne i první ročník studentské architektonické soutěže Český ostrovní dům 2016, která se zaměřuje na téma samostatných a energeticky hospodárných staveb.

Do projektu se přihlásily až tříčlenné týmy studentů magisterských oborů na ČVUT fakulty stavební v Praze a VŠTE v Českých Budějovicích. Jejich úkolem bylo sestavit stavební koncept dvou samostatných apartmánových jednotek. V prvním kole porota posuzovala dvanáct architektonických návrhů, do druhého kola postoupilo pět nejlepších.

reklama

Pokračování tohoto článku si mohou přečíst jen předplatitelé

Chcete číst bez omezení? Předplaťte si plný přístup.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.