Volkswagen Beetle 53 Edition
Foto: Volkswagen
Volkswagen Beetle si v roce 1968 zahrál v americkém filmu Můj miláček Brouk. Postava oživlého auta se jmenovala Herbie. Ve Wolfsburgu se rozhodli, že na počest tohoto hereckého výkonu slavného Volkswagenu, připraví speciální vzpomínkovou edici.

Novinka nese název Volkswagen Beetle 53 Edition. Na bílé karosérii najdete dva pruhy – modrý a červený. Ty jsou doplněné o číslo 53, tedy přesně to, s jakým jezdil Herbie ve filmu Můj miláček Brouk.

Retro design vozu navíc pěkně doplňují kola. Ta mají velikost 17 palců, svým tvarem připomínají disky, které používal první Brouk. Vzadu pak najdete nápis Escarabajo, tedy španělskou přezdívku pro Beetle. Verze je totiž určena striktně pro tamní trh.

reklama

Zákazníci k vozu dostanou buď manuální převodovku nebo automatickou dvouspojkovou DSG. Součástí balíčku je monitoring tlaku v pneumatikách a parkovací asistent Park pilot. Edice je dostupná pro všechny motorizace.

Volkswagen Beetle 53 Edition startuje na ceně 22 090 eur se základním motorem 1.2 TSI. To je v přepočtu 552 tisíc korun, tedy výrazně více, než stojí Beetle na českém trhu.