Dacia Logan MCV
Foto: Dacia
Rumunská automobilka poslala na český trh novou generaci kombi Logan MCV. Ta svou cenou překonala nejen veškerou konkurenci ve své velikosti, ale i menší modely. Vůz je tak nejlevnějším kombi na českém trhu. Cena platí pro základní benzinový motor 1.2.

Na českém trhu se začalo prodávat kombi Dacia Logan MCV. První cena je u modelu v základní výbavě Access a se zážehovým motorem 1.2 (75 k) stanovena na 179 900 korun. To je mnohem méně než u všech ostatních, jak se můžete přesvědčit v přehledu všech kombíků do 300 tisíc zde.

Základní verze má ale jeden háček. Pro tuto výbavu nejsou k dispozici ani některé příplatky. Auto tak vyjede na ocelových kolech, bez možnosti dokoupení palubního počítače nebo tempomatu. Chybí i výškově stavitelný volant nebo rádio.

reklama


Auto nabízí ovšem dobrý poměr cena / užitná hodnota. Kombi je totiž schopné v rozměrném kufru pojmout až 573 litrů zavazadel. Po sklopení zadních sedadel je možné prostor rozšířit až na 1518 litrů. Například menší Škoda Fabia Combi, která cenou začíná na 234 900 korunách, odveze 505 litrů (po sklopení druhé řady 1485 l). Do Dacie se vejde předmět dlouhý až 2,7 metru.

Podrobnější porovnání podobně vybavených a motorizovaných verzí Fabie Combi a Loganu MCV najdete zde, přidali jsme k nim i základní verzi vozu Kia cee’d SW.

K Dacii Logan MCV si lze ale přikoupit několik paketů zaměřených na určitý životní styl. Například za 3590 korun je k dispozici balíček střešních nosičů, plastové vany zavazadelníku a gumových koberců. Dá se dokoupit i paket s LED světly pro denní svícení, loketní opěrkou a parkovacím asistentem za 5790 korun.

Dacia Logan MCV se nabízí i ve ve vyšší výbavě Ambiance. Zde je už k dispozici také verze schopná spalovat LPG. Za ni se platí minimálně 214 900 korun. Pokud zákazník touží po silnějším benzinovém motoru s přeplňováním 0,9 TCe (90 k) nebo úsporném turbodieselu 1.5 dCi ve výkonnostních variantách 75 a 90 koní, musí zvolit nejvyšší výbavu Arctica. Benzinový turbomotor začíná na 242 900 korunách, diesel pak stojí 279 900 korun. Kompletní ceník najdete zde.

V nejvyšší výbavě je už k dispozici řada příplatků. Ve standardu řidič dostane palubní počítač, mlhovky nebo elektricky nastavitelná a vyhřívaná zpětná zrcátka. Má možnost si pak zaplatit například za litá 15“ kola (9000 Kč), tempomat (6000 Kč) nebo elektrické ovládání i u oken v zadních dveřích (3000 Kč).

Největším konkurentem na českém trhu budou pro Logan MCV zřejmě sesterské modely Lodgy a Dokker. Tyto víceúčelové vozy kategorie MPV nabízejí více místa pro cestující i zavazadla, ale jsou také o něco dražší a spotřebují více paliva. Podrobnější porovnání tří rodinných Dacií najdete pod tímto článkem.