Dnes se se Škodou 1100 OHC vyráží na veteránské závody.
Foto: Škoda Auto
Padesátá léta nebyla právě dobou, kdy by vládl optimismus. Přesto se ve Škodě rozhodli dobýt slavné závody v Le Mans. I když se jim to nakonec nepodařilo, vzniklo velmi zajímavé auto, které dnes existuje pouze ve dvou kusech. Otevřený sporťák Škoda 1100 OHC je opravdovou raritou.

Už na konci čtyřicátých let se Škodě dařilo v motorsportu. Stále zde panovala i řevnivost mezi Mladoboleslavskými a Aerem. Závodní Škoda 1101 Sport se dokonce dostala v roce 1950 do Le Mans. Bylo tedy zřejmé, že za pár let bude nutné postavit nový, modernější vůz, který by se závodů v barvách Škody znovu účastnil.

To položilo základy projektu lehkého otevřeného závodního vozu Škoda 1100 OHC. Ten debutoval v roce 1958 v Mladé Boleslavi a okamžitě začal objíždět okruhy nejen v tuzemsku, ale i blízkém spřáteleném zahraničí. Vůz s lehkou konstrukcí měl dobře nakročeno.

reklama

Pokračování textu je k dispozici pouze pro platící čtenáře

Máte již předplatné nebo registraci? Přihlaste se.
Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.