Google Self Driving Car je zatím ve stádiu testování.
Foto: Google
Vypadá, jako by ujel z dětského komiksu. Přitom je ale naditý špičkovou technologií. První prototyp nového auta od společnosti Google, který zvládne jezdit zcela sám, už svezl několik lidí. Mezi nimi důchodce, matku s dítětem nebo slepce.

Google to myslí s auty, která se řídí sama, vážně. Už delší dobu testoval systém připojený k hybridnímu SUV Lexus RX, nyní předvedl první prototyp zcela vlastního auta. Jde spíše o městské vozítko, které na palubě sveze dva cestující a trochu zavazadel.

Na první pohled je patrné, že do provozu se ještě tento prototyp vydat nemůže. Autíčko ve tvaru vajíčka by zřejmě neprošlo bezpečnostními testy, video ukazuje řadu nedodělků. Také výbava není nikterak bohatá. Samozřejmě chybí volant nebo pedály, na palubě není ale ani klimatizace nebo audio.

reklama

Pokračování textu je k dispozici pouze pro platící čtenáře

Máte již předplatné nebo registraci? Přihlaste se.
Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.