Největší hvězdou Fóra nezávislých karlovarského festivalu je americký filmař Alexander Payne, držitel Oscara za scénář ke komedii o vztazích a víně Bokovka.

Alexander Payne debutoval v roce 1996 příběhem o těhotné narkomance Občanka Ruth se skvělým výkonem Laury Dernové. Na dnešním setkání s novináři přiznal, že se stále jen učí.

"Jsem filmový student, který dostává zaplaceno, aby dál studoval. Ještě jsem ani nezačal dělat dobré filmy. Obdivuji Akira Kurosawu, který jako starý muž s bilancí 28 snímků řekl, že neví, co je to film," uvedl Payne.

Po Oscarovi má hodně možností točit nákladné snímky, ale je obětí příběhu, který si vybere jeho. Bude to prý černobílý snímek o mexických přistěhovalcích.

reklama

Pokračování textu je k dispozici pouze pro platící čtenáře

Máte již předplatné nebo registraci? Přihlaste se.
Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.