Letošní držitelka titulu Kniha roku Magnesia Litera Petra Soukupová odpovídala na otázky čtenářů.

Co kniha, to cena. To zatím platí v případě mladé pražské prozaičky Petry Soukupové (1982), která vydává knihy v brněnském nakladatelství Host. Petra Soukupová odpovídala na vaše dotazy.

Za svůj debut K moři (2007) získala Cenu Jiřího Ortena určenou pro autory do třiceti let. Její druhý počin, soubor tří próz s názvem Zmizet, pak byl letos ověnčen titulem Kniha roku Magnesia Litera.

RECENZE knihy Zmizet: Životy dušené v dětských pokojích - čtěte ZDE

reklama

Vedle toho se autorka, absolventka FAMU, živí jako scenáristka, byla mimo jiné součástí týmu vyrábějícího sitcom Comeback. Na rok 2011 chystá další knihu. "Měl by to být fiktivní deník devatenáctileté dívky během jednoho roku," prozradila čtenářům.

Soukupová se těší mimo jiné i na filmové zpracování svého debutu K moři. "Ale obávám se, že v roce 2011 to nebude. zatím se nepodařilo sehnat dost peněz. Režisérkou je Karin Babinská a zatím máme představu pouze o jedné roli. Doufám, že do toho budu moct trochu mluvit, vlastně se nebojím, že bych nemohla, protože si s Karin zatím velmi dobře rozumíme." dodala.

Hned několik dotazů se točilo kolem seriálu Comeback, do jehož scénáristického týmu Petra Soukupová patřila. "Už nám docházely nápady a přestávalo nás to bavit. Další díly se nechystají, ale ještě jich je asi 12 natočených a dosud nevysílaných." vysvětlila.