stolek Crochet
Foto: marcelwanders.com
Tradiční řemeslná technika získala díky Marcelu Wandersovi zcela novou funkci. Jeho "háčkované" objekty jsou opravdu vytvořeny z háčkované bavlny. Pevnou formu jim dává epoxidová pryskyřice, kterou jsou naimpregnovány.

Když se řekne současný design, většina lidí si automaticky představí střídmé tvary, kov a sklo. Omyl. Dnes už klasické kousky z přelomu století pro moderní design znovu objevily křivky a dekor. Co na tom, že minimalisticky uvažující designéři ještě o pár let dříve považovali tyto pojmy prakticky za sprostá slova.

Byla to doba, kdy světový trh s designem raketovou rychlostí ovládla generace talentovaných Holanďanů. Marcel Wanders se dá považovat za její symbol a jeho "háčkované" objekty jsou výstižnou ukázkou jednoho ze směrů, jenž je pro tuto holandskou "školu" hodně typický. Po desetiletích, kdy byli pro špičkový design bohy Mies van der Rohe, Arne Jacobsen nebo Verner Panton, se mladí tvůrci rezolutně obrátili k jinému zdroji inspirace - k folkloru.

Pokračování textu je k dispozici pouze pro platící čtenáře

Máte již předplatné nebo registraci? Přihlaste se.
Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.