Lenka Požárová
Foto: foto: HN - Filip Singer
Pokud chcete zažít metropoli bez bzukotu turistů, bez letních veder, bez dopravních zácp a naopak se nechat ovívat čerstvým severským větříkem při zakousnutí se do šťavnatého lososa, vítejte v království dánském!

Designem to v Kodani dýchá na každém kroku. Ať je to obchodní budova, parková lavička, koš na odpadky, interiér vlaku, veřejné záchody, křesílka v hotelové hale, nádražní vestibul, interiér restaurací a hotelového pokoje, gumáky, helmy či stojany na kola, kolíčky na prádlo nebo smetáček s lopatkou! I všední zdánlivou banalitu tu dokážou přeměnit ve vzletný nápaditý kousek.

Zelené město

Město je zelené nejen díky mnoha parkům, ale i díky postoji jeho obyvatel. Preferují biopotraviny a produkty z ekologických zdrojů, a to včetně energie. Za oblíbený dopravní prostředek tu považují kolo, a tak v ulicích smrdí méně aut. V supermarketu narazíte u spousty potravin na cedulku hlásající „økologisk“. Ve stejném stylu však frčí i oblečení nebo kadeřnictví. Zkrátka a dobře, co je u nás hudbou budoucnosti, je v Kodani všední realitou.

reklama

Pokračování textu je k dispozici pouze pro platící čtenáře

Máte již předplatné nebo registraci? Přihlaste se.
Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.