46. MFFKV, John Malkovich na generální zkoušce módní přehlídky své kolekce
Foto: HN – René Volfík
Hollywoodský herec oblékl do svých nápaditých kreací přední české herce: na mole se v noci na pátek vystřídali Jan Budař, Pavel Liška, Vojta Kotek, David Švehlík nebo grafik Aleš Najbrt.

Karlovy Vary v noci na pátek zažily jeden ze svých společenských vrcholů.

Hollywoodský herec John Malkovich, který ve Varech před dvěma lety převzal Křišťálový globus za celoživotní přínos kinematografii, tu představil jednu ze svých nefilmových aktivit - pánskou módní kolekci nazvanou Technobohemian.

Přehlídka však neproběhla na kolonádě a nebyla určena pro veřejnost: nápaditý projekt se stal součástí čtvrteční noční party společnosti Moët Chandon v Galerii Umění Karlovy Vary, kde se za přítomnosti Jiřího Bartošky pro charitativní účely dražila obří několikalitrová láhev drahého šampaňského podepsaná přítomnými hvězdami.

reklama

Osobitá půlnoční přehlídka měla vedle představitele Frearsova Valmonta ještě jedno veliké lákadlo: samotné kreace Johna Malkoviche, který své vtipné odpolední obleky, košile, barevná saka i šály sám nosí (třeba známý puntíkovaný blejzr, který měl na sobě letos v Praze při vystoupení v rámci pražského jara, je právě z jeho nejnovější kolekce) předvedli ve Varech známí čeští herci.

Ti však oblečení nepředváděli klasickou formou, neprošli se pouze na mole, ale improvizovali jako na jevišti - každý z přítomných měl svou roli - ležérní floutek, arogantní náfuka, sympaťák v kravatě, módní nadšenec, svůdce žen.

Improvizace na mole

Na mole se objevili Jan Budař, Vojta Kotek, Pavel Liška, David Švehlík nebo grafik Aleš Najbrt, který se stal doslova miláčkem publika. "John Malkovich s námi show připravoval celý den, konzultovali jsme s ním jednotlivé herecké miniskeče, ale víceméně šlo o naši improvizaci.

Malkovich se ale ukázal jako velký sympaťák, celou dobu skromně seděl mezi námi," uvedl pro HN Vojta Kotek po přehlídce v neformální části večera.

 

A atraktivní divadelní pojetí mělo u přítomných, mezi nimiž vedle filmových hvězd a dalších celebrit nechyběli třeba bývalý šéf Novy a potenciální kandidát na post nového generálního ředitele ČT Petr Dvořák, šéf Českých drah Petr Žaluda nebo tváře festivalu Karel Och, Kryštof Mucha a Jiří Bartoška, ohromný úspěch.

 

Podobně jako na fashion weeku se i ve Varech na konci své přehlídky objevil návrhář sám - John Malkovich se dvakrát skromně uklonil, poděkoval svým modelům a zmizel v zákulisí.

I takhle může vypadat festivalová show.