Jedna z nejkrásnějších památek polské Sandoměře: renesanční radnice ze 17. století
Foto: Shutterstock
Zvláštní klima tu umožňuje pěstovat nejen ovoce, ale i víno. Zdejší vinaři tak navazují na jezuity, kteří kdysi vínem zásobovali kláštery po celém Polsku. Do pětadvacetitisícové Sandoměře ale míří turisté i za krásnými výhledy a malebným centrem, jež jako jedno z mála v Polsku neponičila válka.

Sandoměř (Sandomierz) sice leží trochu stranou zájmu zahraničních turistů, ale Poláci to tady milují. Jak jinak, je to především kvůli bohatým dějinám, jež tu zanechaly krásné historické městečko, a v neposlední řadě také díky rozhledu, který je možný z výšin Starého Města a pahorků okolo. Pohledy shora rovinami oplývající Polsko tak často nenabízí.

Netradiční prohlídku města, které jako jedno z mála přežilo neponičené druhou světovou válku, je proto možné začít na Opatovské bráně, jediné zachované z pěti bran středověkého opevnění města. To bylo díky brodu přes Vislu po dlouhá staletí východní výspou západní Evropy a důležitou obchodní křižovatkou na cestě mezi Krakovem a Kyjevem.

reklama

Pokračování textu je k dispozici pouze pro platící čtenáře

Máte již předplatné nebo registraci? Přihlaste se.
Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.