Hudební průmysl je cynický. Každý nebožtík se stává potenciálním zlatým dolem.
Foto: ČTK/AP
Posmrtná alba nejsou v popmusic něčím neobvyklým. Nová deska vyšla po smrti Michaela Jacksona, Johnnyho Cashe i Petra Muka. Mluvčí vydavatelství Universal prozradil, že Amy Winehouse měla rozdělaných dvanáct písní, což by také vydalo na celé album.

Nedávno zesnulá britská zpěvačka Amy Winehouseová po sobě zanechala řadu "rozdělaných" písní, ale zatím nebylo rozhodnuto, co s nimi bude.

S odvoláním na lidi z jejího okolí to dnes oznámila agentura AP.

Zpěvaččin mluvčí Chris Goodman řekl, že po ní zůstala "spousta materiálu", a list The Guardian dnes citoval mluvčího hudebního vydavatelství Universal, podle něhož jde o "rámec" asi dvanácti písní.

Amy Winehouse vydala pouze dvě alba a v posledních letech se v nahrávacím studiu objevovala jen sporadicky.

reklama

Po její náhlé smrti se album Back to Black dostalo do čela hitparády digitálního obchodu iTunes. Bylo první například v USA, Británii, Kanadě, Itálii nebo Francii. Dnes je druhé za albem 21 od populární zpěvačky Adele.

Prodeje alba Back to Black zaznamenaly podle magazínu Rolling Stone nárůst o 3140 procent.

Videoklip k nejslavnějšímu singlu Rehab je na iTunes desátý.

Amy Winehouse byla nalezena mrtvá v sobotu ve svém londýnském bytě. Bylo jí 27 let. Ani pitva neodhalila příčinu úmrtí, budou potřeba ještě další toxikologické testy, jejichž výsledky lze čekat za dva až čtyři týdny.