Palác knih Luxor uvedla na tuzemský trh společnost Neoluxor, s.r.o. v roce 2002
Foto: neoluxor.cz
Pražský Palác knih Luxor na Václavském náměstí slaví devět let od otevření. Za tu dobu se v něm prodalo třináct milionů knih. Knihkupectví má v nabídce přibližně 45 tisíc titulů. Majitelé chtějí vylepšít webové stránky a vstoupit na trh s e-knihami.

Palác knih Luxor slaví své deváté narozeniny. Od roku 2002 v něm tuzemští čtenáři zakoupili na 13 milionů knih. Knihkupectví sídlící na Václavském náměstí v Praze se tak co do výše tržeb řadí k jedněm z největších v Česku.

V budoucnu se majitelé sítě knihkupectví Neoluxor chtějí zaměřit mimo jiné i na prodej elektronických knih.

Návštěvníci Paláce knih Luxor, který má v nabídce cirka 45 000 knih, se dnes mohou v rámci oslav zúčastnit soutěže o poukázky na knihy a po celý den budou veškeré publikace k mání s devítiprocentní slevou.

reklama

V současné době se Palác knih Luxor orientuje jen na tištěné knihy a publikace.

"Nyní ovšem probíhají jednání o zahájení prodeje e-knih nejen v Paláci knih Luxor, ale i v dalších pobočkách," prozradila mluvčí společnosti Zuzana Turňová. Uvedla, že Palác knih Luxor se dočká i nových webových stránek, jež nabídnou komfortnější nákup a více informací o knižních novinkách.

Utajené tržby

Palác knih Luxor uvedla na tuzemský trh společnost Neoluxor, s.r.o. v roce 2002. O pět let později majitelé Neoluxoru založili sesterskou společnost Neopalladium, která do roku 2008 otevřela dvě prodejny. Pod Neoluxor nyní spadá celkem pět prodejen včetně Paláce knih Luxor.

V loňském roce prosperující síť knihkupectví odkoupila od trojice tuzemských podnikatelů společnost Central European Books, ze které 50 procent vlastní slovenská největší knihkupecká síť Panta Rhei. Druhou polovinu drží firma Fortuna Libri SK.

Central European Books zaplatila za převod podílů v české síti knihkupectví Neoluxor a Neopalladium údajně téměř 200 milionů korun. Konkrétní podmínky obchodu stejně jako tržby jednotlivých poboček ale nový majitel tají.