Keira Knightleyová spolupracovala s režisérem chystaného filmu Joem Wrightem už na jiných literárních adaptacích - Pýcha a předsudek a Pokání
Foto: Reuters
Podle scénáře britského dramatika českého původu Toma Stopparda bude natočena další adaptace románu Lva Tolstého Anna Kareninová. Režisér Joe Wright obsadil do hlavní role Keiru Knightleyovou.

Keira Knightleyová bude hrát Annu Kareninovou v nové filmové adaptaci slavného románu Lva Tolstého. Podle produkční společnosti The Working Title se v dalších hlavních rolí ve filmu podle scénáře britského dramatika českého původu Toma Stopparda objeví Jude Law a Aaron Johnson.

Režisérem snímku, který se začne natáčet už koncem září, je Joe Wright. Spolupracoval s Knightleyovou už na dvou úspěšných literárních adaptacích - na snímku Pýcha a předsudek podle románu Jane Austenové a na Pokání natočeném podle knihy současného britského autora Iana McEwana.

reklama

Jeden z nejslavnějších románů vůbec byl zfilmován už mnohokrát a Annu Kareninu hrálo mnoho hvězd včetně Grety Garbo v roce 1935, Vivien Leighové (1948) a Francouzky Sophie Marceauové v roce 1997.

Po boku šestadvacetileté Knightleyové bude hrát Jude Law manžela Kareniny Alexeje. V úloze jejího milence, hraběte Vronského, se objeví jednadvacetiletý Aaron Johnson, který na sebe upozornil v úloze Johna Lennona ve snímku Nowhere Boy. V dalších rolí se objeví řada známých britských herců, jako jsou Kelly Macdonaldová, Matthew Macfadyen, Emily Watsonová a Saoirse Ronanová.

Stoppard je známý především jako jeden z nejlepších současných britských dramatiků, ale prosadil se i jako filmový scenárista. Napsal scénáře ke snímkům Brazil nebo Enigma a za scénář filmu Zamilovaný Shakespeare dostal Oscara. Stoppard se narodil před válkou ve Zlíně v židovské rodině, ale vyrůstal v Británii.

Film se začne točit už v září a do kin by se měl dostat příští rok.