Ryan Gosling se nebezpečně blíží stoickému herectví Steva McQueena
Foto: Blue Sky Film
Film Drive, režírovaný dánským režisérem Nicolasem Windingem Refnem, je stylově soustavně na hraně, stejně jako jeho hrdina v podání Ryana Goslinga. Všechny filmové prostředky jsou potenciálně kýčem, ale Refna jeho režisérský instinkt nikdy nezradí. Výsledkem je přímočarý a intenzivní film.

Od jeho premiéry na letošním festivalu v Cannes se o snímku Drive dánského režiséra Nicolase Windinga Refna mluví jako o události sezony.

Kdyby byl Drive akční, vysoce stylizované drama, jenom trochu míň "Hollywood" a trochu víc evropsky existenciální, možná by Terrence Malick se svým Stromem života v Cannes zaplakal a Zlatou palmu by nezískal.

Naštěstí ale Drive takový není a cena za režii z Cannes nakonec odráží jeho kvality nejlépe. Refnův film o bravurním řidiči, jenž se zaplete s organizovaným zločinem, když koná nezištné dobro, právě přichází do českých kin.

reklama

Pokračování textu je k dispozici pouze pro platící čtenáře

Máte již předplatné nebo registraci? Přihlaste se.
Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.