Pavel Haas Quartet získal cenu časopisu Gramophone už po druhé
Foto: foto: Supraphon
Dvě prestižní ceny britského časopisu Gramophone získal ve čtvrtek český Pavel Haas Quartet. Jeho album Smyčcových kvartetů Antonína Dvořáka se stalo dokonce nahrávkou roku.

Český Pavel Haas Quartet získal ve čtvrtek v Londýně prestižní cenu britského časopisu Gramophone za nahrávku roku – album Smyčcových kvartetů Antonína Dvořáka. Kvarteto kromě toho dostalo cenu pro nejlepší komorní nahrávku.

Nahrávku roku vybíralo 47 kritiků z více než jednoho tisíce alb vydaných během minulého roku. Mezi nominovanými byly také další české tituly vydavatelství Supraphon: historická nahrávka Beethovenových smyčcových trií v podání Leonida Kogana, Rudolfa Baršaje a Mstislava Rostropoviče v kategorii Archiv a Sukův Asrael s Českou filharmonií řízenou Sirem Charlesem Mackerrasem v kategorii Orchestrální hudba.

Soubor Pavel Haas Quartet vznikl v roce 2002 a zaměřuje se na českou komorní hudbu. Cenu časopisu Gramophone za nejlepší komorní nahrávku získal již před čtyřmi lety za svůj debut - desku s Janáčkovou kompozicí Listy důvěrné a druhého ze tří smyčcových kvartetů Pavla Haase, tedy skladatele, který zahynul za války v Osvětimi.

Pavel Haas Quartet křtí CD Dvořák Smyčcové kvartety SUPRAPHON

Královskou operu v Dánsku povede třicetiletý Čech. Prosadil se ze 150 zájemců - čtěte ZDE

reklama