DOX poprvé veřejně vystavuje práce finalistů Ceny Jindřicha Chalupeckého.
Foto: HN – Václav Vašků
Od pátku v pražském Centru současného umění DOX vystavují letošní finalisté Ceny Jindřicha Chalupeckého. Poprvé je jejich tvorba prezentována ve veřejném prostoru, čímž se naplňuje myšlenka teoretika a kritika umění Chalupeckého, že umění se ukazuje lidem a lidé pro změnu samotnému umění. Vítěz letošního ročníku bude v Doxu oznámen 25. listopadu v rámci slavnostního večera, který režíruje umělec Michal Pěchouček.

V pražském Centru současného umění DOX od pátku vystavují finalisté letošní Ceny Jindřicha Chalupeckého. V rámci společné výstavy se prezentují konceptuálním uměním i pohyblivým obrazem, dvě instalace využijí fotografii.

Dominik Lang se prezentuje prostorovou konstrukcí, která divákovi umožňuje nahlédnout do zázemí umělecké tvorby.

Jde o modernistické umění instalací a skulptur, které se zdají být relevantní a neodkladné a jež systematicky řeší širší témata o roli a příslibu poválečné modernistické praxe.

reklama

Pokračování textu je k dispozici pouze pro platící čtenáře

Máte již předplatné nebo registraci? Přihlaste se.
Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.