Supermarket. Ilustrační foto
Foto: HN – Martin Svozílek
Obchodní řetězce chtějí uchránit spotřebitele před zdražením potravin. Aby jejich konečné ceny od ledna kvůli vyšší sazbě DPH nevzrostly, požadují po dodavatelích plošné zlevnění. Výrobci by tak ale museli více šetřit na surovinách, ze kterých potraviny vyrábějí, a Češi by nakupovali zboží plné náhražek.

Obchodní řetězce tlačí své dodavatele k plošnému zlevnění potravin. Chtějí tak zabránit tomu, aby konečné ceny od ledna kvůli vyšší sazbě DPH vzrostly.

Právě v těchto dnech se vyjednává o podobě smluv na příští rok mezi výrobci a prodejci. Ani jedna strana nechce vyjednávání komentovat, ozývá se ale už Potravinářská komora. Ta varuje, že výrobci letos čelí obrovskému tlaku.

reklama

Pokračování textu je k dispozici pouze pro platící čtenáře

Máte již předplatné nebo registraci? Přihlaste se.
Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.