Kvalitář vystavuje také cyklus Kaluže Milana Housera.
Foto: galerie Kvalitář
V úterý se v Praze otevřela nová výstavní a prodejní galerie Kvalitář. Kurátoři dali šanci etablovaným výtvarníkům Petru Dubovi, designérce Evě Eislerové i začínajícím mladým autorům.

Na pražském Senovážném náměstí se v úterý otevřela nová galerie Kvalitář. Prostor pro výtvarné umění, architekturu a design bude fungovat jako výstavní i prodejní galerie, kde se umění potkává s nábytkem a obecně zařízením bytu, informovali pořadatelé.

Galerie vznikla z iniciativy architektů Jiřího Kučery, Marka Habra, Jiřího Dohnala a umělkyně Jany Bernartové. Jde o projekt nabízející výrazné dekorativní umění, design a architektonické vize pro interiéry bytů a domů.

Koncept Kvalitáře vychází z přesvědčení, že výtvarné umění už dnes nevzniká v interakci s interiéry a exteriéry budov jako v minulosti.

Silně inscenovaný kontext, v němž dnes díla vznikají, rezignuje na možnost soukromého či přímo intimního kontaktu a výtvarný projekt se tak stává majetkem všech anebo nikoho, vysvětlují majitelé galerie.

reklama

Pokračování textu je k dispozici pouze pro platící čtenáře

Máte již předplatné nebo registraci? Přihlaste se.
Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.