Pábitel Rudolf Šmíd
Foto: HN - Markéta Jirková
Proč mu sousedé na Hanspaulce přezdívají Paštikář, Strašák anebo Smutný muž, vypráví zakladatel fiktivní firmy Žrádlo & Sádlo Rudolf Šmíd. Pětapadesátiletý fotograf a sociolog v této pražské čtvrti proslul nejen pro své kulinářské umění.

 

"Vítejte na Hanspaulce, k obědu je králík se šípkovým přelivem, pečený ve víně s rozmarýnem. Marmeládu mám od paní Táborové z Českého Banátu, slaninu od řezníka Lajzy z Velké nad Věličkou a rozmarýn od hodné zahradnice z Mikulova. Tomu říkám ekologický luxus. Původní recept jsem autorsky vylepšil, takže si můžeme být jistí, že to nikdo jiný na světě nejí...

Žrádlo & Sádlo, společnost akciová či s ručením omezeným – podle toho, jak se mi to rýmuje v reklamních sloganech, jsem založil před 11 lety. Spustil jsem výrobu na úseku lilků a hlavním produktem se stala Rudolfova pasta z grilovaných lilků, kterou jsem distribuoval pod heslem „Hezké chvilky s mými lilky“. Nápady přibývaly a Hanspaulští si oblíbili zejména zvláštní vepřovou paštiku rillettes de porc.

reklama

Pokračování tohoto článku si mohou přečíst jen předplatitelé

Chcete číst bez omezení? Předplaťte si plný přístup.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.