Škoda Citigo 5dv
Foto: Škoda Auto
Mladoboleslavská automobilka ukázala první fotografii pětidveřové verze malého městského modelu Citigo. Ten se oficiálně představí na autosalonu v Ženevě. Spolu s tím také přišla zpráva, že firma vyrobila už 14 milionů aut.

Po čtyřdveřovém modelu Volkswagen up! (koncern jej takto označuje, protože přístup do zavazadelníku považuje pouze za víko) přichází na řadu také pětidveřová úprava pro domácí Škodu Citigo. Později se objeví i stejný SEAT Mii.

Rozměry exteriéru ani interiéru se nezměnily. Vůz prostě dostal na bocích o dvě dveře navíc. Usnadní se tak přístup na zadní sedadla. Kromě toho design zůstává naprosto stejný.

reklama

Shodná bude i motorová nabídka. Auto dál požene tříválec MPI s výkony 44 a 55 kW. Nepředpokládá se, že by Škoda šla ve stopách Volkswagenu a představila ostrou verzi GT s přeplňovaným motorem.

Auto se poprvé veřejnosti představí na autosalonu v Ženevě. Ten proběhne první týden v březnu.

Spolu s informací o novém modelu přišla také zpráva, že automobilka vyrobila už 14 milionů vozů. Škoda chce do roku 2018 zvýšit své celosvětové prodeje minimálně na 1,5 milionu vozů ročně. V roce 2011 prodal podnik 879.200 aut, tedy nejvíce ve své 117leté historii.

Jubilejní vůz, Superb 2.0 TDI ve zvláštní edici Laurin&Klement, sjel v pondělí z pásu v závodě v Kvasinách. Vůz v metalickém odstínu hnědá magnetic je určen pro německého zákazníka.