Snažíme se, aby i u nás byly produkty pro všechny. Koupíte u nás kuřecí kosti za deset korun i steak za sedm set., říká majitel dvou řeznictví Christopher Robertson.
Foto: HN – Lukáš Bíba
Christopher Robertson se narodil v roce 1973 ve skotském Edinburghu. Dětství prožil na rodinné farmě, pak vystudoval zemědělskou ekonomii. Dnes provozuje v Praze dvě řeznictví a dva obchody s anglickými potravinami, kde si vybudoval stálou klientelu mezi Čechy, ale i Brity žijícími v Praze.

Že Češi nemají zájem o kvalitní maso a uzeniny? Obchodní úspěch Christophera Robertsona dokazuje, že ne u všech zákazníků při nákupu rozhoduje jen cena. Češi se podle něj začínají v posledních letech daleko více zajímat o složení výrobků, které si koupí, a za kvalitu si také připlatí.

On se ve svých dvou řeznictvích snaží vyhovět různým požadavkům, aby si mohl vybrat každý. "Snažíme se, aby u nás byly produkty pro všechny. Koupíte u nás kuřecí kosti za deset korun i steak za sedm set," říká s úsměvem.

Narodil se ve Skotsku, jeho otec je Skot a matka Holanďanka. Dětství a mládí strávil na rodinné farmě, jak říká, "na traktoru". V Edinburghu pak vystudoval zemědělskou ekonomii. "Do České republiky jsem přijel v lednu 1995, to byly zrovna takové mrazy jako teď. Maminka se znala s lidmi, kteří sem tehdy investovali do zemědělství na Tachovsku u Rozvadova. Byl jsem tam tři měsíce na praxi. Líbilo se mi tady, investoři byli se mnou spokojení, začali mi platit," popisuje svůj příchod do České republiky.

Pokračování textu je k dispozici pouze pro platící čtenáře

Máte již předplatné nebo registraci? Přihlaste se.
Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.