Jiří Wehle
Foto: Richard Grégr
Na historické hudební nástroje hrával ve Francii, Rakousku i na festivalech ve Španělsku. Nyní ho nejčastěji uslyšíte na Malém náměstí v centru Prahy. Potulný bard a multiinstrumentalista Jiří Wehle má v poslední době v oblibě nástroj zvaný niněra.

Tak tady bydlím v pátém patře v paneláku na sídlišti, ale mám dobré sousedy a když zahraju na dudy na balkonu, kluci v parčíku před barákem ještě zatleskají.Ze stěn tu na mě shlížejí šalima, šalmaje, zakroucené krumhorny, renesanční rohy, ale i různé brnkací cistry, brače, sitary, dokonce i uzbecký kašgar...

Na všechny tyhle nástroje zahraju. Nedávno jsem přivezl z Německa i keltskou harfu, stavitel je mladý kluk, ale umí už takhle skvostný nástroj.

Historická hudba se mně líbila vždycky a když jsem ještě učil na škole, měli jsme se študáky skupinu Cantores Bohemiae. Táta byl právník, ale rád skládal texty a také sestra Zina něco přidala. Dokonce vznikl rodinný zpěvník.

reklama

Pokračování textu je k dispozici pouze pro platící čtenáře

Máte již předplatné nebo registraci? Přihlaste se.
Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.