Vila Tugendhat, Brno
Foto: David Židlický
Začal jako kameník a skončil jako jeden z nejslavnějších architektů historie. Jeden ze zakladatelů funkcionalismu, jehož dílo předběhlo svou dobu a designér, jenž těžil z filozofie. Autor nově zrekonstruované vily Tugendhat v Brně Ludwig Mies van der Rohe.

Slavné domy podle jeho návrhů jsou rozesety po celé Evropě i USA. Podle mnoha odborníků stojí ta nejvýznamnější v brněnských Černých Polích, obdivovaná vila Tugendhat.

Její autor Ludwig Mies van der Rohe je považován za jednoho ze zakladatelů moderní architektury. Sázel na funkčnost a čistotu linií. Přitom začínal v kamenické dílně svého otce a svou slávu si vydobyl bez jakéhokoliv architektonického vzdělání.

reklama

Pokračování textu je k dispozici pouze pro platící čtenáře

Máte již předplatné nebo registraci? Přihlaste se.
Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.