Ilustrační foto
Foto: HN – Martin Svozílek
Oblíbené tržiště na Kubánském náměstí v Praze mění provozovatele. Místo občanského sdružení Archetyp jej bude provozovat sama radnice. Ta si stěžuje, že dosavadní provozovatel nedodržoval podmínky dané ve smlouvě. V pozadí je ale i rostoucí obliba tržišť v Praze - a tedy i zisk z pronájmu stánků.

Zatímco většina pražských farmářských trhů se pro lidi otevřela už na začátku března, trh na Kubánském náměstí v desátém pražském obvodě se otevře teprve tento měsíc.

Důvodem je výpověď, kterou dala Praha 10 občanskému sdružení Archetyp, jež trhy provozovalo dva roky. Úředníci z Prahy 10 ovšem rozhodli, že budou tržiště provozovat sami prostřednictvím své zřízené společnosti Praha 10 - Majetková a.s.

Na obranu Archetypu a zachování jeho koncepce trhů dokonce vznikla petice, kterou podepsalo více než pět tisíc lidí.

 

Pokračování textu je k dispozici pouze pro platící čtenáře

Máte již předplatné nebo registraci? Přihlaste se.
Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.