Henry Ford
Foto: Ford
Přesně před 65 lety zemřel jeden z nejvýznamnějších průkopníků automobilového průmyslu. Henry Ford díky zavedení pásové výroby umožnil střední vrstvě, aby si koupila jeho vozy. I přes prvotní neúspěch se mu podařilo ovládnout polovinu amerického trhu. Měl ale i své temné stránky.

Henry Ford měl být původně farmářem. Alespoň to si v červenci roku 1863, kdy se narodil, předsevzal jeho otec. Měl ovšem smůlu. Mladého Henryho lákaly spíše stroje. Utekl z Greenfieldu do Detroitu a vyučil se zámečníkem.

Odtud vedla cesta mladého muže do firem zabývajících se těžkou technikou. Pracoval ve společnosti Westinghouse a seznámil se s legendárním inženýrem Thomasem Alvou Edisonem. Byl nadšený, že žije v době startu automobilů. Sám se pokoušel ve svém volném čase postavit spalovací motor.

reklama

Pokračování textu je k dispozici pouze pro platící čtenáře

Máte již předplatné nebo registraci? Přihlaste se.
Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.