Většina bylinek je suchomilná, přílišné zalévání jim škodí.
Foto: Shutterstock
Jak vybírat bylinky a jak se o ně postarat? Proč květináče ze supermarketu nikdy nevydrží? A jaké chyby při pěstování bylinek nejčastěji děláme? Na všechny tyto otázky odpovídá Jakub Krulich. Ví, o čem mluví - ve svém zahradnictví pěstuje přes čtyřicet druhů máty nebo tymián s okrasnými lístky.

Mít za oknem malou bylinkovou zahrádku je sen každého alespoň lehce pokročilého kuchaře. Zvlášť ve chvíli, kdy průměrná denní teplota s jarem začne stoupat, představa salátu povýšeného na gurmánskou specialitu pár lístky absolutně čerstvé bazalky nebo nových brambor zasypaných právě nakrájenou pažitkou začíná být neodolatelná.

Není to nesplnitelný sen, i když člověk nedisponuje vlastní zahradou. Tedy pokud disponuje alespoň jedním oknem orientovaným ke slunci. „Drtivá většina bylinek chce plné slunce, snad jen máta nebo meduňka snesou polostín. Ze slunce získávají aromatické látky,“ říká majitel pražského "bylinkového" zahradnictví Jakub Krulich.

reklama

Pokračování textu je k dispozici pouze pro platící čtenáře

Máte již předplatné nebo registraci? Přihlaste se.
Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.