Jednou z obdivovaných galerií v Číně je i nová Vanke Triple V Gellery ve městě Tianjin
Foto: CI&A Photography
Ve svém okolí se stávají výraznými dominantami nebo naopak nenápadně vstupují do krajiny. Všechny jsou ale samostatnými uměleckými objekty, jež okolí výrazně obohacují. Prohlédněte si pět unikátních galerií stojících v zemi s největším trhem s uměním na světě - v Číně.

Z Číny se stává velmoc moderního umění a architektury. V době, kdy se Evropou šíří ekonomická krize, se druhá nejsilnější ekonomika světa snaží rychle dohnat kulturní handicap z druhé poloviny 20. století a jak vláda, tak bohatší veřejnost investují do umění stovky milionů dolarů ročně.

V současnosti je Čína vůbec největším trhem s uměním na světě, což potvrdil také 25. veletrh umění a starožitností TEFAF, jenž proběhl letos na jaře v Maastrichtu.

30 procent z Číny

Už před zahájením veletrhu zveřejnili organizátoři statistiky, podle kterých čínští kupci v současnosti zabírají 30 procent světového trhu s uměním, když za něj ročně utratí přes 18 miliard dolarů. Čína tak o jedno procento předstihla USA.

reklama

Pokračování textu je k dispozici pouze pro platící čtenáře

Máte již předplatné nebo registraci? Přihlaste se.
Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.