Beurre d’Échiré je máslo hodné gurmeta. Vyrábí se z nepasterizovaného mléka z údolí Loiry.
Foto: Archiv výrobce
Aby mohla vyrábět své speciální máslo, musela mlékárna Deux-Sevres požádat evropské instituce o výjimku. Máslo Beurre d´Échiré se v údolí Loiry už přes sto let vyrábí tradičním způsobem, z čerstvého, nepasterizovaného mléka, ve dvou obrovských máselnicích výhradně z týkového dřeva.

Čerstvé máslo Beurre d’Échiré Pochází z mlékárny Deux-Sèvres, která sídlí v údolí Loiry nedaleko Niortu. Více než sto let tato mlékárna funguje jako družstevní podnik. Vykupuje mléko z 66 farem hospodařících do 32 kilometrů od mlékárny.

Máslo chráněné označením původu A.O.C se tu vyrábí podle tradičních metod.To znamená, že se čerstvé, nepasterizované mléko se udržuje při teplotách od osmi do deseti stupňů Celsia. Teplota nesmí klesnout pod toto rozmezí, aby smetana lépe uzrála.

Pokračování textu je k dispozici pouze pro platící čtenáře

Máte již předplatné nebo registraci? Přihlaste se.
Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.