Pavilon ve Stuttgartu vypadá jako mořský ježek.
Foto: ICD | ITKE Stuttgart University
Přes osm set padesát dřevěných desek a více než sto tisíc zoubků, jež je drží u sebe. Unikátní konstrukci, inspirovanou biologickou strukturou mořského ježka, využívá pavilon ICD | ITKE v německém Stuttgartu. Přístřešek z dutých buněk je výsledkem výzkumného projektu stuttgartské Univerzity.

Univerzita ve Stuttgartu vystavuje jedinečný produkt své výuky a výzkumu. V areálu univerzitního kampusu v centru německé metropole dočasně vyrostl unikátní dřevěný pavilon, na jehož vzniku se podíleli studenti ze dvou různých fakult.

Cílem spolupráce Institutu výpočetního designu a Fakulty stavebního inženýrství a architektury bylo navržení a následné vytvoření modulárního systému, jehož konstrukce se opírá o principy specifické biologické struktury.

Pomocí nově vytvořeného konstrukčního systému pak měli studenti sestavit architektonický objekt. Výsledkem je Výzkumný pavilon ICD | ITKE, jenž konstrukčně i vizuálně napodobuje mořského ježka.

reklama

Pokračování textu je k dispozici pouze pro platící čtenáře

Máte již předplatné nebo registraci? Přihlaste se.
Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.