Vyhlášené hospody si na svém pivu zakládají, tak jako známá pražská hospoda U Pinkasů.
Foto: Archiv
Dobré nebo špatné pivo nedělá jen pivovar, ale i hospoda. Co musí hospodský a výčepní udělat pro to, aby pivo v hospodě štamgastům chutnalo? A jak host pozná, že na pivo neberou v hospodě dostatečné ohledy?

"Sládek pivo vaří, ale hospodský ho dělá," zní sice staré, ale stále platné pivovarnické přísloví. První náhled na to, jak se v hospodě starají o pivo, podle mistra světa v čepování piva Lukáše Svobody, který se stará o kvalitu piva v pražských hospodách Lokál a v dalších podnicích skupiny Ambiente, dá samotný výčep: „Kdo nedává pozor na výčep, nedává pozor ani na pivo. Sleduji výčepního a když vidím, že například půllitr jen tak ledabyle opláchne, odcházím.“

Pivo se dá zničit velmi rychle. Je to živý produkt a špatná péče v něm okamžitě nastartuje proces stárnutí, který mu není ku prospěchu. A jakmile se tento proces jednou rozběhne, už se nezastaví. Čím vším jej hospodský může spustit, ještě než pivo začne čepovat do půllitru?

Pokračování textu je k dispozici pouze pro platící čtenáře

Máte již předplatné nebo registraci? Přihlaste se.
Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.