Profesor Jan Bartoníček, šéf oddělení ortopedie a traumatologie v Ústřední vojenské nemocnici
Foto: HN – Libor Fojtík
Hrál závodně fotbal, pak propadl horolezecké vášni, dnes jezdí na kole, pravidelně běhá. Profesor Jan Bartoníček sport potřebuje, ale také moc dobře ví, jak dokáže bolet. Mluví o tom ve speciálu magazínu Víkend HN, který je věnovaný olympiádě v Londýně.

Vede ortopedickou kliniku v pražské Ústřední vojenské nemocnici. Je vždy přesný. Ať už jde o dodržení termínu rozhovoru, schůzky s pacientem či o formulace, kterými popisuje svou práci. Tu mimochodem i po třiceti letech miluje.

HN: Představte si, že by za vámi přišly Dana Zátopková a Barbora Špotáková. Dvě oštěpařky, dvě zlomená zápěstí. Asi byste použil zcela odlišné operační metody v 50. letech a dnes, ne?
Myslíte, že si můžou oštěpaři zlomit zápěstí? V ortopedii existuje termín „oštěpařský loket“ označující poškození svalových úponů na vnitřní straně lokte. To přesně koresponduje s vrhací technikou. Ale typickou oštěpařskou zlomeninu jsem ještě neviděl.

reklama

 

Pokračování textu je k dispozici pouze pro platící čtenáře

Máte již předplatné nebo registraci? Přihlaste se.
Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.