Zákazníci váhají: Polské potraviny mají špatnou pověst, zato dobrou cenu.
Foto: ČTK
Proč Poláci drtí české výrobce potravin nízkou cenou? Může za to zemědělská politika, přísné normy uplatňované vůči českým výrobcům, nebo jen záliba Čechů v levném jídle?

Tisíce balení sušenek musela před nedávnem stáhnout z obchodů společnost Hamé. Pokud je na obalu napsáno, že jde o sušenky máslové, měly by máslo opravdu obsahovat, usoudila Státní potravinářská a zemědělská inspekce. Jinak jde o klamání spotřebitelů, a to je čin, který není v souladu s českou právní normou.

Po měsících, kdy se povědomí veřejnosti ustálilo na stereotypu levného aušusu z Polska kontra drahých, ale kvalitních českých potravin, to působilo tak trochu jako rána z čistého nebe. Ale jen do chvíle, kdy vedení firmy Hamé začalo vyprávět téměř neuvěřitelný příběh o sušenkách od polského dodavatele. 

reklama

Pokračování textu je k dispozici pouze pro platící čtenáře

Máte již předplatné nebo registraci? Přihlaste se.
Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.