Labská cyklostezka
Foto: Labská cyklostezka: Hřensko - Mělník - Praha 1:50 000
Sbalit do brašen to nejnutnější a vyrazit na víkend, týden či ještě delší dobu u nás zatím není tak běžné jako v sousedním Německu či Holandsku. Je to škoda, i v Česku se dají najít zajímavé dálkové trasy. Jedna z nejpopulárnějších začíná přímo v Praze.

Po labské cyklostezce, jak se trase říká (i když cca 60 km sleduje tok Vltavy) se můžete vydat podél Vltavy a Labe do Drážďan, Magdeburku či třeba až do Cuxhavenu, kde Labe definitivně mizí v Severním moři. My však - alespoň v tomhle článku - zůstaneme na našem území.

Labská cyklostezka je poměrně nenáročnou, zpravidla rovinatou trasou, která je vedena po cyklostezkách či málo frekventovaných silnicích.

Samozřejmě se najdou výjimky - třeba mezi Ústím nad Labem a Děčínem se musí na poměrně frekventovanou silnici II. třídy, ale to se brzy změní - v Ústeckém kraji se nyní intenzivně staví a cyklisté se mohou těšit na nové bezpečné cyklostezky, na nichž se budou moct plně soustředit na okolí trasy - to je nesmírně zajímavé a rozmanité.

reklama

Pokračování textu je k dispozici pouze pro platící čtenáře

Máte již předplatné nebo registraci? Přihlaste se.
Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.