Sládek jihlavského Radničního pivovaru Jaroslav Dorážka
Foto: HN – Jiří Koťátko
Ještě před dvěma roky tady byla diskotéka. Pak ovšem blyštivé diskokoule vystřídaly měděné rmutovací varny a dnes si v Radničním pivovaru v Jihlavě můžete uvařit pivo i vy. Budete nejen koštovat, ale i tahat pytle se sladem, vystírat nebo sbírat deku.

Je kolem deváté ráno a my přešlapujeme před vstupem do Radničního pivovaru v Jihlavě. Myšlenky o architektuře zdejšího náměstí jdou stranou, jakmile ve dveřích zachřestí klíče. Objeví se mladý muž, místní mládek Vladimír Prchal. Dnes totiž v Jihlavě nejsme primárně za památkami, na hokeji nebo populárním festivalu dokumentárních filmů. Budeme vařit pivo.

Srdce budovy, které dnes tepe pod taktovkou chmele, sloužilo ještě v roce 2010 jako diskotéka. V útulně rekonstruovaném sklepení dominuje cihla, kámen, dřevo a decentně ho osvětlují lampy s kaligraficky vyvedeným R. Hned vedle zatím tichého výčepu a varny čeká provozovatel pivovaru a jihlavský patriot Miroslav Tomanec.

reklama

Pokračování textu je k dispozici pouze pro platící čtenáře

Máte již předplatné nebo registraci? Přihlaste se.
Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.