Julius Lukeš, biolog Jihočeské univerzity a Biologického centra AV ČR
Proč podnikatel miluje krásná stará americká auta, vědec cestuje do všech koutů světa, houslař sviští na motorce? Každý máme své vášně. Pěstujeme si je. Potřebujeme je. Možná muži víc než ženy. Přečtěte si na IHNED.CZ, proč profesor biologie zbožňuje cestování. Další příběhy najdete v magazínu Víkend HN, který vychází 2. listopadu.

Mojí vášní je cestování
Profesor Julius Lukeš, biolog, Jihočeská univerzita a Biologické centrum AV ČR

K  lásce k  cestování jej přivedl tatínek, a paradoxně komunisté. Když byl malý, rodiče celý rok šetřili peníze na dovolenou a pak se jelo - do východního Německa nebo Maďarska. „Od mala jsem tak vnímal, že cestování je věc, která má vysokou hodnotu. Nikdy komunistům neodpustím, že jsem do šestadvaceti mohl jezdit jenom tam, kam mi to povolil nějaký výbor strany.“

reklama

Pokračování textu je k dispozici pouze pro platící čtenáře

Máte již předplatné nebo registraci? Přihlaste se.
Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.