Marshmallow k espressu, latte i horké čokoládě. (Melbourne)
Foto: Zuzana Lešková
O lavičkách podél moře, které mají svá jména, o zpívajících lampách nebo o růžových dveřích se žutou klikou. O nevšedních věcech, jež zažívá v Austrálii, píše na těchto stránkách Zuzana Lešková. V Melbourne vede výzkumný projekt na univerzitě, učí se surfovat a plánuje, že brzy celou zemi objede v karavanu.

Melbourne je hlavní město kávy. Jsou tu italské kavárny schované v úzkých uličkách, pojízdné kávovary, které si stopnete mávnutím ruky, barevné stánky s kávou lemují celou promenádu. V této záplavě nikdy nekončící vůně sobotního rána je potom velmi těžké svodům místních kaváren odolat. A není čeho litovat.

Kofeinový výběr je téměř nevyčerpatelný a přitom budete mít záruku, že cappuccino v cukrárně na rohu bude chutnat jinak než to, jež servírují v centru. Po důkladném kavárenském průzkumu jsme však odhalili, že jedna maličkost ve všech podnicích zůstává nezměněna.

Ať už jste v luxusním hotelu, plážové kavárně či cukrárně v parku, můžete si být jisti, že k vašemu espressu, latte nebo horké čokoládě dostanete bonbónek marshmallow. Ten si pak namočíte do vašeho horkého nápoje a poté necháte rozplynout na jazyku. Ze světa se okamžitě stává jedna velká pěnová kulička, která jen čeká, až do ní naskočíte.

V životě je třeba mít věci, na které se můžeme spolehnout.

reklama

Pokračování textu je k dispozici pouze pro platící čtenáře

Máte již předplatné nebo registraci? Přihlaste se.
Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.